Без категория
Метод за почистване на канали

Метод за почистване на канали

Метод за почистване на канали

-Хидродинамичният метод за почистване на канализацията най-често се използва за външна мрежа. Този метод използва водни струи с високо налягане. За това са предназначени специални устройства: помпа с високо налягане, дюзи и почистващи глави.

Предимствата на хидродинамичното почистване на тръбите

Предимствата на хидродинамичното почистване на тръбите включва факта, че почистването на отпадъчните води се извършва възможно най-ефективно до основната повърхност на комуникационния материал. Благодарение на хидродинамичното почистване на каналите е възможно да се възстанови работоспособността на тези седиментационни резервоари. Както и резервоари за третиране, които вече са били считани за неизправни.

Струя вода, подавана под високо налягане (10-630 атм.) осигурява унищожаването на всякакви запушвания, включително отлагания от трошен камък, бетон, строителни отпадъци, прораснали корени на дървета и други.

Освен това, предимствата на хидродинамичния метод на почистване на канали включват простота на технологията, високо ниво на производителност и възможност за повторна употреба. Почистването на каналите и канализацията по този начин може да се извърши дори в най-недостъпните зони. Резултатът от редовното използване на хидродинамично промиване е увеличаване на експлоатационния живот на оборудването и комуникациите без основен ремонт с петнадесет до двадесет години. В този случай броят на непланираните ремонти определено ще намалее.

Правилната технологична последователност на операциите, извършвани с хидродинамичния метод, започва с диагностиката на комуникациите и оборудването за определяне на състава, естеството и обема на находищата. След това се съставя технологична карта на почистване. Следващата стъпка е да подготвите оборудването, необходимо за почистване. В края на монтажа на помпеното оборудване и запушалки започва почистване на канализационната система от утайки. Този комплекс от работи завършва със събирането и обезвреждането на утайките с помощта на шламова помпа.

Механичният метод за почистване на канализационната система дава добри резултати при премахване на камъни, трошен камък, пясък, плътна, гъста тиня и др.

За този метод обикновено се използват машини с ниска и средна мощност. Механичният метод е много ефективен за почистване на вътрешни и външни канализационни мрежи. С този метод в канализационния тръбопровод се въвежда спирала, която е оборудвана със специална дюза.

Той трябва да е достатъчно гъвкав, за да преодолява лесно различни завои и завои. Най-добри резултати се получават при използване на този метод в комбинация с хидродинамично промиване.